Aby sme uchovali plavecké okuliare v dobrej kvalite je potrebné sa o ne starať. Temperované sklá sú chúlostivé na poškriabanie a mechanické poškodenie, preto by sa mali prenášať a uchovávať v pevnom púzdre.  Veľmi citlivé sú plavecké okuliare s vnútornou antireflexnou a protizahmlievacou vrstvou. Je dobré po každom použití okuliare opláchnuť čistou vodou a nechať voľne vysušiť. Sušením nevhodným materiálom, môžete poškodiť škrupiny. Pri používaní plaveckých okuliarov pod holým nebom, je potrebné ich chrániť pred priamym slnečným žiarením.

Sprej proti zahmlievaniu Cressi Antifog

Antifog, sprej proti zahmlievaniu šošoviek. Pre podrobnosti klikni na obrázok.

Použivanie plaveckých okuliarov

Správnym nasadením okuliarov sa vyhnete poraneniu oka. Ochranné okuliare sa nasadzujú tak, že sa najskôr obe polovice zorníkov nasadia na oči. Po usadení do správnej polohy sa pretiahne nastaviteľný pásik cez hlavu a dotiahneme ho do požadovanej potreby.  Aj pri skladaní okuliarov je odporúčané dodržiavať určitú postupnosť. Najskôr sa pretiahne nastaviteľný pásik dopredu a nakoniec sa zorníky snímu z očí.

Zahmlievanie škrupín plaveckých okuliarov

Ak sa šošovky zahmlievajú, môžete použiť Antifog, sprej proti zahmlievaniu. Po nanesení je dobré nechať sérum pôsobiť a potom plavecké okuliare opláchnuť čistou vodou. Ak nemáte Antifog k dispozícii môžete použiť už starú overenú možnosť, no jej účinok vydrží krátko. Na vnútornú stranu šošovky plaveckých okuliarov treba trochu napľuť, rozotrieť sliny prstami a nakoniec okuliare opláchnuť vodou.

Údržba plaveckých okuliarov je jednoduchá a v prípade správnej starostlivosti môžete predĺžiť životnosť vašich okuliarov až o niekoľko sezón.