Kúpanie, plávanie či kontakt s vodou prináša deťom už od malička potešenie a radosť. Je dôležité zoznámiť deti s vodným prostredím, ponáraním, otužovaním, orientáciou vo vode, splývaním na hladine a neskôr samotným plávaním. Väčšina týchto aktivít sa realizuje v prechlórovaných bazénoch, nie veľmi čistých prírodných vodách, alebo slanom prostredí mora. Všetky tieto prvky dráždia citlivé detské oči. Preto ak si má malý plavec svoj čas v bazéne užiť, je dôležité, aby sme jeho citlivé detské očká ochránili kvalitnými plaveckými okuliarmi pre deti.

Len okuliare, alebo plavecká maska, ktorá dobre sadne na tvár, netlačí, neprepúšťa vodu, bude prinášať radosť a správne chrániť. Aby sme vám pomohli s výberom,  vybrali sme pre vás niekoľko overených modelov.

Plavecké masky sú na prvý pohľad väčšie ako klasické okuliare, ich hlavnou výhodou je široký silikón, ktorý je pohodlný na nosenie a skvele tesní.

Speedo Sea Squad mask je veselá detská maska na plávanie a kúpanie. Svojim tvarom výborne sadne deťom od 2 do 6 rokov, i starším s drobnou tváričkou. Maska má široký tesniaci silikón, ktorý neprepustí vodu, je mäkký a príjemný i pri dlhšom plávaní. Vďaka UV filtru je vhodná i na letné plávanie a kúpanie vonku.

Atraktívna plavecká maska pre staršie deti Cressi Cobra Kid. Nápadne veľké šošovky a pohodlné silikónové tesnenie skvele sadnú 7 až 13 ročným deťom. Môžete ich využiť na rekreačné plávanie i športové tréningy. Temperované šošovky obsahujú ochranný filter proti poškriabaniu a zahmlievaniu. Ochranu pred slnečným žiarením zabezpečuje UV filter.

Klasické plavecké okuliare majú tradičný tvar, lepšiu hydrodynamiku ale menšie tesnenie, ktoré musí správne sadnúť.

Speedo Sea Squad veselé, farebné okuliare pre deti predškolského veku. Kombinácia jedinečného dizajnu, pohodlia a bezpečia. Skvelá voľba pre najmenších plavcov na kurz plávania, letné kúpanie i šantenie v bazéne.

Cressi Nuoto Junior sú ideálne okuliare na šantenie a kúpanie, ktoré dobre sadnú deťom od 3 do 7 rokov. Anatomický tvar okuliarov a mäkké použité materiály zaisťujú vynikajúcu priľnavosť. Šošovky sú vyrobené z bezpečného materiálu, majú ochrannú vrstvu proti zahmlievaniu a UV filter. Na popruhu je spona, ktorou rýchlo a jednoducho nastavíte veľkosť.

Speedo Mariner Junior – juniorské plavecké okuliare pre školákov. Výborné na plavecký tréning v bazénoch, vďaka UV ochrane i na otvorených vodách. Nosník je nastaviteľný do rôznych veľkostí, vďaka tomu ich ľahko prispôbíte na tvár 6 až 14 ročného plavca.